ایکورسرز متشکل از تیمی مجرب و با تجربه در حوزه مهندسی کار خود را در سال ١٣٩٧ و در روز دانشجو با هدف ترویج علم در جامعه مهندسی شروع کرده است. هدف ایکورسرز ارائه دوره های تخصصی آنلاین با هزینه کم اما مفید به دانشجویان و مهندسین عزیز میباشد، همچنین در راستای اشتغال زایی آنلاین با ارائه طرح هایی متنوع مفتخر به همکاری با مدرسین اعم ازدانشجو و متخصص میباشد.صرف جویی در هزینه و زمان، ایجاد پل ارتباطی میان دانشگاه و صنعت، افزایش دانش و مهارت مهندسین و همگام سازی آن با علم روز دنیا اهدافی هستند که ایکورسرز بر آنها بنا شده است. شعار اصلی ایکورسرز ” از دانشگاه تا صنعت با ما ” میباشد و در این راستا تمام تلاش خود را خواهد کرد تا به تحقق شعار اصلی “اقدام و عمل” نائل شویم.

آموزش تخصصی آنلاین
تماس ۲۶۶۵۴۰۱۴-۰۲۱
پل ارتباطی بین دانشگاه و صنعت
بالا

اصول جستجو در گوگل

اصول جستجو در گوگل شامل موارد و نکات ویژه ای می باشد که در این مقاله قصد داریم به برخی از آنها اشاره کنیم.

اصول جستجو یعنی کاربران از رفتن به صفحات دوم، سوم ، چهارم صرف نظر نموده‌اند.

در حال حاضر تمرکز اصلی آن‌ها بررسی و موشکافی دقیق ۵ نتیجه‌ی اصلی (برتر) است و در صورتی که آنچه دنبالش هستند را بدست نیاورند، اقدامی را در پیش می‌گیرند که از آن تحت عنوان “اصلاح جستجو ” یاد می‌شود. در حقیقت آن‌ها به صفحه‌ی جستجوی گوگل برگشت نموده و کلید واژه‌ها (محتوی) جستجوی خود را تغییر می‌دهند. یک کلمه را اضافه می‌کنند، کلمه‌ی دیگری را حذف می‌کنند، کلمات را به صورت جمع (غیرمفرد) به ثبت رسانده یا هر تغییر دیگری را در درخواست جست وجوی خود لحاظ می‌کنند.

اصول جستجو |آموزش آنلاین

طبق اصول جستجو در گوگل معمولاً ۷۵ % کلیک‌ها به ۵ نتیجه‌ی جستجوی برتر اختصاص می‌یابند. در حقیقت این بدان معناست که در صورتی که در ۵ نتیجه‌ی برتر قرار نگرفته باشید ، عملاً غیر قابل رویت هستید.

کاربران در عمل تنها ۵ نتیجه‌ی اول هر جستجو را مورد بررسی دقیق‌تر قرار می‌دهند و سپس جستجوی جدیدی را انجام می‌دهند.

به همین دلیل پروسه‌ی بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO) مهم تلقی می‌شود ، چرا که بودن در فهرست ۲۰ گزینه‌ی برتر کافی نمی‌باشد. لازم است در بین ۵ گزینه / نتیجه‌ی برتر قرار بگیرید. تحت چنین شرایطی توزیع قانون قدرت به شرح زیر صادق خواهد بود : غنایم به برنده اختصاص می‌یابد.

چرا بودن در ۳ لینک اول گوگل مهم است ؟

طبق اصول جستجو گوگل هر وبسایت/ سازمانی که در رده‌ی اول نتایج جستجو باشد، اکثریت کلیک‌ها را نصیب خود خواهد نمود. با این استدلال موافقید؟ به همین علت یک قاعده‌ی کُلی برای چنین شرایطی صادق است، به منظور دسترسی به اهداف مدنظر در پروسه‌ی SEO (پیروزی در استراتژی تبلیغات)، لازم است برای تمامی کلیدواژه‌های مربوطه در رتبه‌ی ۱ جستجوها  قرار بگیرید.

چرا بودن در ۳ لینک اول گوگل مهم است |آموزش آنلاین

واقعیت امر این است که دستیابی به چنین دستاوردی غیرممکن است، فارغ از اینکه در چه زمینه‌ی تجاری فعالیت می‌کنید،  قرار گرفتن در جایگاه نخست برای تمامی جستجوها غیرممکن است. در صورتی که به این مهم نائل شده‌اید، لطفاً یک ایمیل برای من ارسال کنید. چرا که عمیقاً خواهان آشنایی با روش پیاده سازی شده توسط شما هستم.

بگذارید از بحث‌های جانبی پرهیز کنیم. علت مهم بودن SEO همین است، در حقیقت ۷۵ % کلیک‌ها به ۵ نتیجه‌ی برتر جستجوها اختصاص می‌یابند.

مجدداً تکرار می‌کنم،چرا که این قانون بسیار مهم است

در صورتی که در بین ۵ نتیجه‌ی برتر قرار ندارید، عملاً غیرقابل رویت هستید.

 

چهارچوب جستجو با تاکید بر ذهنیت جذب کلیک‌ها – آموزش SEO

در صورتی که خواهان شروع یادگیری SEO هستید قطعاً در خلال درک تمامی مفاهیم مربوطه با فعالیت‌های چالش برانگیز و متعددی روبرو خواهید شد. به همین دلیل ، در این قسمت تلاش نموده‌ایم با ارائه‌ی چهارچوبی ساده ، رسیدن به نتایج مطلوب در کوتاه‌ترین بازه‌ی زمانی ممکن را تسهیل کنیم.

چهارچوب جستجو برای تمامی مراحل قیف فروش برقرار است، بنابراین ضمن مطالعه‌ی ادامه‌ی بحث این نکته را در ذهن داشته باشید.

 • پرسونا و قیف

در بالاترین سطح با پرسونا و قیف روبرو هستیم.

در اینجا ایده‌ی اصلی تعیین مشتریان هدف و جایگاه آن‌ها در قیف فروش است.

 • در بالای قیف فروش افرادی قرار دارند که حداقل تا اندازه‌ای به ایده پردازی تجاری شما علاقه دارند ، افرادی که بیشترین تمایل به تست دیدگاه‌های تجاری شما داشته در پایین قیف قرار می‌گیرند.
 • سپس باید لایه‌ی دیگری را به این افراد اضافه کنید. باید تعیین کنید که مشتریان مجازی شما چه کسانی هستند، خواسته‌ها و تمایلات آن‌ها چیست و در کدام جایگاه از قیف قرار می‌گیرند.
مثال واقعی از پرسونا و قیف طبق اصول جستجو

اجازه دهید در یک مثال واقعی یک وبسایت مشاور املاک محلی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم.

فرض کنید وبسایتی داریم (awesomenhrealty.com) که در زمینه‌ی فروش املاک و مستغلات در نیوهمپشایر فعالیت می‌کند.

بگذارید پرسونا و قیف این وبسایت را تعیین کنیم.

خواهر کوچک من ازدواج کرده است.بنابراین در ادامه‌ی بحث مثال او را مطرح می‌کنیم.

 • جانی و لیزی (داماد و خواهرم) به عنوان نمونه انتخاب شده‌اند. آن‌ها ۲۶ سال سن دارند و تازه ازدواج کرده‌اند.
 • آن‌ها قصد خرید یک واحد مسکونی دارند.
 • آن‌ها جستجوی منزل را اخیراً شروع کرده‌اند.
 • آن‌ها دنبالی واحد مسکونی در نیوهمپشایر هستند.
 • آن‌ها اطلاعی راجع به وبسایت من ندارند، بنابراین در شرایط فعلی در بالای قیف قرار می‌گیرند.

 

مثال واقعی از پرسونا و قیف طبق اصول جستجو |آموزش آنلاین

در ادامه چند جستجو روی کلید واژه‌ها طبق اصول جستجو انجام می‌دهم.

فرض کنید تعدادی کلیدواژه بعلاوه ی میزان جستجوی ماهیانه‌ی آن‌ها در اختیار من قرار گرفته‌اند.

برای مثال فرض کنید کلید واژه‌های “بهترین شهرها برای زوج‌های تازه ازدواج کرده”، “بهترین شهرهای قرن جدید در سال ۲۰۲۰”  در اختیار من قرار گرفته‌اند. چنین کلید واژه‌هایی در رأس جستجوهای قیف قرار می‌گیرند.

هنگامی که لیزی و جانی کمی تحقیق می‌کنند، به تدریج به وسط یا پایین قیف نزدیک شده و آماده‌ی تبدیل شدن به مشتریان واقعی هستند.

بنابراین کلیدواژه‌هایی همچون “بهترین شهر برای زوج‌های تازه ازدواج کرده نیوهمپشایر”، “زوج‌های تازه ازدواج کرده نیوهمپشایر شهرها” در وسط و کلید واژه‌های “بنگاه‌های املاک پورتموث نیوهمپشایر” یا “مشاوران املاک نیوهمپشایر نوامبر ۲۰۱۷” در پایین قیف قرار می‌گیرند.

در این مثال نشان دادیم که چگونه جستجوهای مختلف بیانگر مراحل مختلف قیف هستند.

تا اینجای کار پرسونای قیف را شرح داده‌ایم. جانی و لیزی را داریم. آن‌ها ۲۶ ساله هستند، جدیداً ازدواج کرده‌اند، آن‌ها در رأس قیف قرار می‌گیرند. آن‌ها جستجوی خانه را تازه آغاز نموده‌اند.

 • دارایی دیجیتال

اجازه دهید اکنون راجع به دارایی دیجیتالی صحبت کرده که امکان جذب مشتریان را فراهم می‌سازد. در واقع به کمک مفهوم دارایی دیجیتال راجع به محتوی مصرف شده توسط کاربران خیال پردازی می‌کنیم.

دارایی دیجیتال |آموزش تخصصی آنلاین

در اکثر مواقع این دارایی همان مطلب یا صفحه ایست که روی وبسایت شما قرار گرفته است ، اما صرفاً به این مورد محدود نمی‌شود. نکته‌ی اصلی همین است، دارایی دیجیتالی که از آن برای جلب نظر مشتریان استفاده کرده  شامل چیزهای مختلفی می‌شود.

 • ممکن است یک فُرم پاسخگویی، یک مرور محصول، یک مطلب منتشر شده روی رسانه‌های اجتماعی، یک تصویر ویدئویی یا یک پادکست باشد.
 • ممکن است ابزار دیجیتال تولید شده توسط شرکت یا حتی یک محصول آزمایشی (دمو) باشد

در این مثال خاص ، صرفاً یک مطلب (پُست) وبلاگی را تهیه نموده‌ام.

عنوان این مطلب اینگونه خواهد بود : “توصیه‌ای به زوج‌هایی که تازه ازدواج کرده‌اند : بهترین شهرها برای ایجاد آشیانه‌ی عشق”

این مطلب بگونه ای طراحی شده که با جلب نظر زوج ۲۶ ساله‌ی تازه ازدواج کرده همراه شود. آن‌ها خواهان خرید یک واحد مسکونی در نیوهمپشایر هستند.

در وهله‌ی بعدی تمرکز روی بستر و کانال تعامل با مشتری قرار می‌گیرد. منظور از بستر “جایگاه انتشار محتوی” و منظور از کانال “نحوه‌ی توزیع محتوی” است.

 

 • بستر

بسترها طبق اصول جستجو خود به انواع و اقسام مختلفی تقسیم می‌شوند.

بستر |آموزش تخصصی آنلاین

شناخته شده ترین و رایج‌ترین بستر قابل استفاده برای انتشار محتوی همان وبسایت شرکت است. برای مثال همانند مطلب منتشر شده در وبلاگ با عنوان “SEO چیست؟ “، ویدئویی را روی یوتیوب منتشر می‌کنیم. در این وضعیت یوتیوب به عنوان بستر ما استفاده شده است.

می‌توانید از محیط‌های دیگری همچون مکان‌های گوگل (اسم سرویس گوگل)، YELP، آمازون، CORE، pinterestو حتی فروشگاه اپل (اپ استور) نیز به عنوان بستر انتشار محتوی استفاده کنید.

برای مطلب وبلاگی من که زوج‌های تازه ازدواج کرده در نیوهمپشایر را هدف گرفته است، بستر استفاده شده همان وبسایت شخصی مؤلف است : awesomenhrealty.com

 • کانال

ممکن است عوامل مختلفی به عنوان کانال انتخاب شوند. SEO، جستجوی پولی، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی محتوی و غیره

روش‌های مختلفی برای هدایت ترافیک به سمت دارایی دیجیتالی‌تان وجود دارند.

در مثال فعلی من، کانال مورد استفاده همان گوگل / SEO است.

 • بهینه سازی

به طور ساده و خلاصه عبارتست از هر اقدام قابل انجام برای حداکثرسازی کاربرانی که از طریق کانال منتخب به دارایی مربوطه دسترسی می‌یابند.

بهینه سازی |آموزش تخصصی آنلاین

با توجه به اینکه گوگل/ SEO را به عنوان کانال خود انتخاب نموده‌ام، بنابراین لازم است تمامی اقدامات مورد نیاز را از منظر بهینه سازی موتور جستجو پیگیری کنیم.

بنابراین اطمینان حاصل کرده که عنوان صفحه در جای مناسب قرار دارد، فرا توصیف در جای مشخص قرار دارد . کلید واژه‌ی هدف را چندین بار در داخل کپی قرار می‌دهم. مطمئن می‌شوم که وبسایتم سریع است. تصاویر را بهینه سازی می‌کنم. از کلید واژه‌های LSI سود می‌برم.

امیدوارم متوجه منظورم شده باشید.

در حقیقت تمامی اقدامات مورد نیاز طبق اصول جستجو سئو را طی کرده تا تعداد کُل کاربرانی که به دارایی دیجیتال من دسترسی یافته را به حداکثر برسانم.

 • ناج (nudge – هدایت تدریجی)

در نهایت روی ناج تمرکز می‌کنم. این جنبه مهم‌ترین بُعد این چهارچوب محسوب می‌شود.

به بیان ساده ، منظور از “ناج” درک این موضوع است که کاربر در مسیر تبدیل شدن به خریدار در چه جایگاهی قرار دارد. سپس آن‌ها را در امتداد قیف در مسیر دسترسی به گام بعدی هدایت می‌کنم.

ناج |آموزش تخصصی آنلاین

هنگامی که وبسایت را تحت بهینه سازی طبق اصول جستجو قرار داده و ترافیک واقعی را برای آن حاصل نماییم، هنوز ناج را به صورت قطعی مورد پیگیری قرار نداده‌ایم. کسب ترافیک به معنی دسترسی به ناج نیست. انتقال کاربر به میانه قیف همان ناج است.

در این مثال، مرحله‌ی منطقی بعدی برای اینکه کاربر از طریق گوگل به پست وبلاگی دسترسی یافته ، تهیه‌ی آدرس ایمیل آن‌هاست.بنابراین رابطه‌ی مؤثر با آن‌ها هر چه بیشتر گسترش می‌یابد.

لحظه‌ای که پرسونای هدف آدرس ایمیل خود را وارد می‌کند، به وسط قیف منتقل می‌شود.

پس از رسیدن به مرحله‌ی بعدی قیف ، چهارچوب جستجو و  کل فرایند را تکرار می‌کنیم.

ارسال یک دیدگاه